Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Διακρίσεις του ΝΗΡΕΑ Βέροιας σε Βόλο και Πτολεμαΐδα

Ένα γεμάτο από αγωνιστικές υποχρεώσεις και διακρίσεις  διήμερο είχαν οι ομάδες κολύμβησης του Νηρέα Βέροιας στις 10 και 11 Δεκεμβρίου σε Βόλο και Πτολεμαΐδα. Τέσσερις αθλητές της αγωνιστικής ομάδας, Καρατζίουλας Σταύρος, Καραϊσκου Άννα, Μπαρμπαρούσης Γιώργος και Φύκατας Γιωργος, μετά την πρόκριση τους στους 50 καλύτερους χρόνους στην Ελλάδα  είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν στην τελευταία μεγάλη διοργάνωση της κολυμβητικής ομοσπονδίας για το 2016 στο Grand Prix Χριστουγέννων που για φέτος  διοργανώθηκε στο Βόλο με την συμμέτοχη αθλητών πολύ υψηλού επιπέδου που έχουν συμμετάσχει σε Ολυμπιακούς αγώνες, και να αποκομίσουν μια ακόμη πολύ σημαντική εμπειρία.

Οι αγώνες είχαν προκριματικές σειρές και οι 8 καλύτεροι χρόνοι από όλες τις ηλικίες προκρίνονταν στον τελικό. Οι σημαντικότερες διακρίσεις των αθλητών μας είναι οι 2 τελικοί του Καρατζιούλα  Σταύρου στα 400 Μ.Α και 200 πρόσθιο και ο τελικός της Καραίσκου Άννας στα 200 ύπτιο.

Φέτος 7 αθλητές της αγωνιστικής ομάδας ανάμεσα τους και οι Καρατζιούλας, Φύκατας αγωνίζονται με την μορφή δανεισμού με άλλες ομάδες στα πλαίσια της μεγιστοποίησης της απόδοσης και επίδοσης του αθλητή με στόχο το καλύτερο δυνατό προς όφελος του.

Οι  27 νεαροί  αθλητές/τριες  της προαγώνιστικης ομάδας από την άλλη βρέθηκαν στο καθιερωμένο ραντεβού τους τα τελευταία 8 χρόνια στην πόλη της Πτολεμαΐδας για να συμμετάσχουν στην μεγάλη και άρτια οργανωμένη γιορτή της κολύμβησης που διοργανώνουν τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας.

Τα μικρά δελφίνια της ομάδας του Νηρέα άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις με την αγωνιστικότητα τους και τις διακρίσεις που πέτυχαν. Οι αγώνες αυτοί ήταν για πολλούς αθλητές μας  η πρώτη επίσημη εμφάνιση  που όμως κατάφεραν να ξεπεράσουν το άγχος τους να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό.

Οι αθλητές που συμμετείχαν είναι οι: ΒΑΪΝΑ ΕΛΠΙΔΑ, ΔΕΟΝΑ ΕΛΕΝΗ, ΝΑΛΠΑΝΤΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ, ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΣΑΒΕΛΛΑ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΕΤΤΑ, ΚΟΠΑΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΒΡΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΘΕΜΕΛΗ ΙΩΑΝΝΑ, ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ, ΓΚΟΥΝΤΡΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΒΑΪΝΑ ΝΕΦΕΛΗ, ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΚΑΚΑΛΑΜΑΝΟΥ ΘΩΜΑΗ, ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ ΜΑΚΡΙΝΑ, ΞΗΡΟΥ ΑΝΘΗ, ΧΑΤΖΗΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ, ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΞΕΝΙΑ, ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗ ΗΛΙΑ, ΠΑΠΑΖΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ, ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ, ΜΠΡΑΝΙΩΤΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ.

Μετάλλια κατέκτησαν οι: Μπαρμπαρούση Ήλια 2 χρυσά - 1 ασημένιο, Βασιλειάδου Ξένια 1 χάλκινο, Βαϊνά Νεφέλη 1 ασημένιο, Κοσμίδου Χριστίνα 1 χρυσό - 1 ασημένιο.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ:
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
200 ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
7Η ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ ΑΝΝΑ
400 Μ.Α ΑΝΔΡΩΝ
6Ος ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
200 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
8Ος ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
100 ΥΠΤΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
17Ος ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
19Ος ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
50 ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
11Η ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ ΑΝΝΑ
200Μ.Α  ΑΑΝΔΡΩΝ
12Ος ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
200 ΥΠΤΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
14Ος ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
17Ος ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
1500 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ
17Ος ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
 
 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
9 ΕΤΩΝ
50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
9Η ΒΑΙΝΑ ΕΛΠΙΔΑ
50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
5Ος ΚΟΠΑΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
4Η ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΕΤΤΑ
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
11Ος ΚΟΠΑΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
14Ος ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
18Η ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΣΑΒΕΛΛΑ
22Η ΔΕΟΝΑ ΕΛΕΝΗ
25Η ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ
27Η ΒΑΙΝΑ ΕΛΠΙΔΑ
29Η ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
50 ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
4Ος ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
6Η ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΣΑΒΕΛΛΑ
13Η ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ
15Η ΔΕΟΝΑ ΕΛΕΝΗ
19Η ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
20Η ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΕΤΤΑ

10 ΕΤΩΝ
50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
7Η ΒΡΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
5Ος ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
100 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
3Ος ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
17Ος ΓΚΟΥΝΤΡΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
12Η ΘΕΜΕΛΗ ΙΩΑΝΝΑ
50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
4Ος ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ
100 ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
4Ος ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΑΛΑΞΑΝΔΡΟΣ
100 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1Η ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
7Η ΒΡΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
2Η ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
50 ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
4Ος ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
13Ος ΓΚΟΥΝΤΡΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
10Η ΘΕΜΕΛΗ ΙΩΑΝΝΑ
100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
14Ος ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
 
11 ΕΤΩΝ
50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
8Η ΒΑΙΝΑ ΝΕΦΕΛΗ
11Η ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
14Η ΞΗΡΟΥ ΑΝΘΗ
200 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
7Η ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΜΑΚΡΙΝΑ
9Η ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ ΘΩΜΑΗ
100 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
6Η ΧΑΤΖΗΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
14Η ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
15Η ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
35Η ΞΗΡΟΥ ΑΝΘΗ
50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
7Η ΧΑΤΖΗΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
2Η ΒΑΙΝΑ ΝΕΦΕΛΗ
100 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
11Η ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΜΑΚΡΙΝΑ
17Η ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ ΘΩΜΑΗ
400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
6Ος ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
21Η ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ ΘΩΜΑΗ
200 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
7Η ΧΑΤΖΗΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
7Η ΒΑΙΝΑ ΝΕΦΕΛΗ
200 Μ.Α ΚΟΡΙΤΣΙΑ
9Η ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΜΑΚΡΙΝΑ
200 Μ.Α ΑΓΟΡΙΑ
5Ος ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
12 ΕΤΩΝ
200 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1Η ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗ ΗΛΙΑ
200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
6Ος ΜΠΡΑΝΙΩΤΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
100 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
3Η ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΞΕΝΙΑ
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
15Ος ΜΠΡΑΝΙΩΤΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
16Η ΠΑΠΑΖΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
5Η ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΞΕΝΙΑ
100 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1Η ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗ ΗΛΙΑ
13Η ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ
50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
11Η ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ

200 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
4Η ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΞΕΝΙΑ
100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
22Η ΠΑΠΑΖΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
2Η ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗ ΗΛΙΑ

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 22 Δεκεμβρίου 2016

Share this article