"Διπλό" στην Ρόδο η Βέροια

Με γκολ του Πολύζου στο 71ο λεπτό η Βέροια επικράτησε με 0-1 του Διαγόρα Ρόδου και έκανε την πρώτη της νίκη για την νέα χρονιά. Στο πρώτο ημίχρονο η Βέροια έπαιξε καλύτερα από τους γηπεδούχους και είχε δυο μεγάλες ευκαιρίες, στο 21' με τον Κανούλα και στο 29' με τον Ζούρκο αλλά και στις δυο περιπτώσεις η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 71' η Βέροια πέτυχε γκολ όταν ο Κανούλας με σουτ σημάδεψε το δοκάρι και ο Πολύζος με κοντινό πλασέ έγραψε το 0-1. Στη συνέχεια η Βέροια κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα και να πάρει τη νίκη.

Διαγόρας Ρόδου: Τσέλιος, Ευαγγελιδάκης, Παπαδόπουλος, Ηλιάδης, Προβατίδης, Καρπαθάκης, Αθανασίου, Πινιώτης, Μπουρλάκης, Γούλας (62' Πατσαρούχας, 70' Γεωργίου), Μπαρμπαρούσης.

Βέροια: Boσνιάδης, Μουχάλης, Πεταυράκης, Μαραγκός, Στάμου, Πολύζος, Βεργώνης, Ν. Ζούρκος (62' Χατζάρας), Πέντα (82' Ταΐρης), Σιμόνι, Κανούλας (87' Μπλέτσας).