Πρώτη ήττα για την Βέροια

Την πρώτη ήττα (1-0) στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η Βέροια που αντιμετώπισε στην Καβάλα την τοπική ομώνυμη ομάδα. Στο πρώτο μέρος τα παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με την Βέροια στο 26' να κάνει την πρώτη της ευκαιρία όταν η του Σκαθαρούδη μετά από σέντρα του Πεταυράκη έφυγε άουτ. Αντίθετα οι γηπεδούχοι στο 30' στην πρώτη αξιόλογη φάση άνοιξαν και το σκορ όταν ο Κέρθι με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Βέροια λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά ο Κανούλας με κοντινό σουτ δεν μπόρεσε να σκοράρει. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο. Η Καβάλα είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της αλλά ο Βοσνιάδης είπε όχι στο 58' στην κοντινή κεφαλιά του Χαντί και στο 73' στο σουτ του ίδιου παίκτη.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τζουμαλάκης (Αναστασιάδης, Τοροσίδης)

ΚΑΒΑΛΑ: Δημιζάς, Καζαντζίδης, Μαϊδανός, Παπαστεριανός, Στίκας, Καθάριος (66' Μελισσόπουλος), Γαβριηλίδης, Κέρθι, Βόσαλικ, Χαντί (77' Ορφανίδης), Μαρκόπουλος (86' Αρναούτογλου).

ΒΕΡΟΙΑ: Βοσνιάδης, Μουχάλης, Πεταυράκης, Στάμου (64' Χατζάρας), Μαραγκός, Ταϊρης, Πέντα, Βεργώνης (75' Μπλέτσας), Πασάς, Σκαθαρούδης, Κανούλας.