Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το παιχνίδι του Φιλίππου με τον ΠΑΟΚ στην Βέροια

Με 29-32 έχασε η ανδρική ομάδα χάντμπολλ του Φιλίππου Βέροιας απο την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ η οποία στις κρίσιμες στιγμές στάθηκε όρθια σε αντίθεση με την ομάδα του Τούτση που δεν εκμεταλεύτηκε τις ευκαιρίες και έχασε στις λεπτομέρειες.

Η ομάδα της Βέροιας βρέθηκε πίσω στο σκορ απο το ξεκίνημα του παιχνιδιού (2-4 στο 5', 9-12 στο 20') με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει το παιχνίδι. Στο 15' ο Κωστακίδης ισοφάρισε για τον Φϊλιππο αλλά στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ με σερί 0-4 έκανε το 7-11 για να κλείσει το ημίχρονοα υπέρ του με 11-16.

Στην επανάληψη οι πάικτες του Γουσιου συνέχισαν να έχουνε το προβάδισμα αλλα με τους γηπεδούχους να βρίσκουν τρόπους να βρίσκονται κοντά στο σκορ. Στο 48' ο Φίλιππος μείωσε με τον Παπαδόπουλο 23-24, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε ξανά με 24-27 αλλά ο Κωστακίδης μείωσε και πάλι στο γκολ (26-27) ενώ ο ίδιος παίκτης έχασε την μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ να ισοφαρίσει στο 58'.  Ο ΠΑΟΚ διατήρησε το μικρό προβάδισμα με τον Στογιάννοβιτς να κάνει το 29-31, λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος και τον Άρσιτς να σημειώνει γκολ από την μια εστία στην άλλη διαμορφώνοντας το τελικό 29-32.

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 5-6, 7-8, 9-12, 10-13, 11-16 (Ημχ), 15-18, 17-22, 20-23, 24-25, 26-28, 29-32

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τούτσης): Αρβανιτίδης, Κωστακίδης 9, Φιλόσογλου 4, Μπαλτατζής 2, Κριούτσκοφ, Παπαδόπουλος 4, Κουκουτσίδης 2, Τριανταφυλλίδης 3, Στανκίδης, Ρίζος, Καλλιαρίδης, Παπαγιάννης, Τακαφίκας, Σόφρανατς 4, Μούγιτς 1, Καραγιοβάνης

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Άρσιτς 1, Παπαβασίλης 3, Νικολαϊδης 1, Γιορανίδης, Παλάσκας 6, Τσαναξίδης 1, Μέντουριτς 3, Λιάπης 3, Αποστόλου 1, Κυριακίδης, Στογιάνοβιτς 9, Σεϊρεκίδης 4, Καραγκιοζόπουλος 1, Τζωρτζίνης, Καβουσανάκης

Διαιτητές: Λινάρδος / Νικολαΐδης Δίλεπτα: 7/9 Πέναλτι: 4/5 – 3/5