Την ήττα με 28-26 γνώρισε στην Δράμα ο Φίλιππος

Την ήττα με 28-26 γνώρισε στην Δράμα ο Φίλιππος για την 2η αγωνιστική της Handball Premier. Η ομάδα του Τούτση μέχρι το 20' ήταν ανταγωνιστική και κοντά στο σκορ. Οι γηπεδούχοι όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν ένα προβάδισμα 4-5 γκολ και έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 15-12.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συντήρησαν το προβάδισμά τους, με την ομάδα του Φιλίππου Βέροιας να προσπαθεί στο τελευταίο δεκάλεπτο να ανατρέψει το αποτέλεσμα μειώνοντας μέχρι τα δυο τέρματα. Τελικός νικητής η Δράμα η οποία βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του Β΄ομίλου μαζί με την ομάδα του ΠΑΟΚ. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογίες :

Αερωπός - Πυλαία

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 6-6, 9-7, 11-8, 15-12 (ημχ.) 17-14, 19-15, 21-17, 23-19, 25-22, 28-26

ΔΡΑΜΑ 86 (Σάκης Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Παπάζογλου Ε., Σίνα, Χαϊτίδης 8, Τουνγκελίδης 4, Δέσπος, Παγωνίδης, Παπαδόπουλος 3, Κουρτίδης, Παπάζογλου Α. 4, Καφαντάρης 3, Βακκάς, Φραγκούλης, Θωμίδης, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος 6.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κώστας Τούτσης): Αρβανιτίδης, Κωστακίδης 9, Φιλόσογλου Β., Άγκοβιτς 1, Κριούτσκοφ, Παπαδόπουλος 3, Κουκουτσίδης 2, Μπαλτατζής 4, Φιλόσογλου Κ., Τριανταφυλλίδης 7, Τσαμήτρος, Στανκίδης, Ρίζος, Καραγιοβάνης, Πετρομελίδης, Κακαφίκας.

Διαιτητές: Νάσκος-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 1/2-2/2, Κόκκινη κάρτα: Παπάζογλου Ε. 27.02 (επικίνδυνο παιχνίδι-δεν κρατήθηκε δελτίο)