Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Άνετα τον Αιγινιακό ο ΑΟΚ Βέροιας

Χωρίς να συναντήσει δυσκολία ο ΑΟΚ Βέροιας επικράτησε εκτός έδρας του Αιγινιακού. Η ομάδα του Γιώργου Τριχόπουλου από το πρώτο δεκάλεπτο πήρε σημαντική διαφορά στο σκορ (14-29) με τους αντιπάλους να μην μπορούν να ακολουθήσουν.

Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά ανέβηκε στους +32 πόντους (33-65) με το παιχνίδι να έχει στην συνέχεια διαδικαστικό χαρακτήρα αφού στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι πέτυχαν μόλις 4 πόντους και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 37-83.

Δεκάλεπτα: 14-29, 23-50, 33-65, 37-83.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: (Λοτζανιώτης) Αργυρόπουλος, Κοιλιάς, Καλαβρινός, Στογιαννόπουλος 9 (1), Στάμος 8 (2), Κουτούπας, Στάμος, Τσότσλλι, Βουλτσίδης 8 (2), Βουτρακόπουλος 7, Μελίδης 8.

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ: (Τριχόπουλος) Κόγκας 4, Ουσουλτζόγλου 19 (4), Καραθανάσης 5 (1), Αβραμίδης 5 (1), Ιωαννίδης 4, Κασαμπαλής 15, Τριχόπουλος 9 (3), Χρήστου 3 (1), Χαραλαμπίδης 19 (1).