Άθλος Αλεξάνδρειας - Α.Γ.Ε Πιερίας (77-62)

Χωρίς να αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ο Άθλος Αλεξάνδρειας νίκησε με 77-62 την φιλοξενούμενη ομάδα του Α.Γ.Ε Πιερίας στον αγώνα ΕΚΑΣΚΕΜ Β’ που διεξήχθη στο κλειστό γήπεδο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας χθες  Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017. Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της Αλεξάνδρειας πήρε μια διαφορά 7 πόντων (26-19) την οποία αύξησε στο δεύτερο δεκάλεπτο κλείνοντας το ημίχρονο με 44-32.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άθλος Αλεξάνδρειας διατήρησε την διαφορά, εκμεταλλεύτηκε τα λάθη που έγιναν από πλευράς του αντιπάλου και πήρε την νίκη με 77-62.

Δεκάλεπτα : 26-19, 44-32, 58-49, 77-62