Εντός έδρας ήττα για τον ΓΑΣ Μελίκης

Εντός έδρας ήττα με 61-76 γνώρισε από τον ΑΓΣ Ιωαννίνων η Μελίκη. Οι Ημαθιώτες παρότι είχαν καλή παρουσία, πλήρωσαν τα λάθη που έκαναν και έχασαν το ματς. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο. Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και το προβάδισμα άλλαξε πολλές φορές χέρια.

Στο δεύτερο μέρος, η Μελίκη έκανε αρκετές λάθος πάσες οι οποίες μετατράπηκαν σε εύκολα καλάθια του αντιπάλου στον αιφνιδιασμό ενώ έχασε και αρκετά αμυντικά ριμπάουντ τα οποία αξιοποιήθηκαν από τους Γιαννιώτες. Έτσι, στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν στο σκορ και εδραίωσαν μια διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο που τους οδήγησε στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 15-12, 32-36, 45-54, 61-76

Διαιτητές: Γαζέτας-Παπαθανασίου

ΜΕΛΙΚΗ: (Ασλανίδης) Λιόλιος 14 (2), Μαυρίδης 18 (2), Καποδίστριας, Μαγαλιός, Κυριακού, Λαπατούρας 7, Καρατζάς, Κοτσάμπασης 6, Σταυρουλάκης 12 (3), Πεϊμανίδης, Λέφας 2, Ρογγότης 2.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Κανής 5 (1), Ζαμπέτης 7, Σαχπατζίδης 6 (1), Αντωνίου, Πουρνάρας 13, Χρήσης 26 (4), Μάκης, Παπανικολάου, Θυμιός 14, Φίλιος 4, Θόδως 1.